Jak vlastně vše vzniklo

Asi nejsme jediní, kteří začali objevovat via ferraty se svou rodinou, především pak s malými ratolestmi. Určitě máte zkušenost s tím, že i po zhlédnutí oficiálních topografických map dokázal některý z úseků potrápit nejen děti, ale i začátečníky, jelikož byl ve skutečnosti těžší.

Vznikla tak myšlenka vytvořit takovou mapu, která by byla vykreslena detailněji. Toho jsme dosáhli právě 3D provedením. Výsledek můžete posoudit sami. Věříme, že se stane úžasným pomocníkem pro spoustu dalších rodin s dětmi, zkušených lezců i začátečníků. Každý zde najde to své a vyzkouší ke svým možnostem přiměřenou obtížnost trasy.

Náš hlavní cíl a další plány do budoucna

Rádi bychom postupně rozšířili databázi o další 3D modely. Věc to nebude určitě jednoduchá, ale jsme odhodláni v práci pokračovat. Zpočátku je nutné vyřešit potřebná povolení od zhotovitelů tras, vlastníků pozemků, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR či od Správy železnic. To vše je nutné pro povolení vzletu dronu od Úřadu pro civilní letectví.

Chtěli bychom pro vás vytvořit webové stránky, na nichž si zřídíte uživatelský účet a povedete si svůj vlastní cestovatelský deník s možností označení navštívených ferrat, přidání vlastních komentářů, fotografií či sdílení s dalšími přáteli.

Jako poslední zmíníme plán nejspíš nejzajímavější.  Rádi bychom také získali oprávnění k letu dronu a natáčení v zahraničí. Mohli bychom tak přidat modely via ferrat i z okolních států. Uvědomujeme si, že tato práce bude ze všech nejnáročnější, zdlouhavější a finančně náročnější.

Určitě budeme vděčni za vaše ohlasy a připomínky. Vaší zpětnou vazbou nám ukážete, na čem zapracovat, co dále zlepšovat, popř. co se nám povedlo. Pokud jste s naší prací spokojeni, uvítáme jakoukoliv pomoc, ať se jedná o zajímavé fotografie, videa, články, postřehy k via ferratám, ale také finanční příspěvek dle vlastního uvážení, jež povede ke vzniku dalších modelů.

Zároveň se obracíme s žádostí na zhotovitele, provozovatele a vlastníky dalších via ferrat k případné společné domluvě a následné vzájemné spolupráci vedoucí ke vzniku dalších modelů. Pokud se mezi námi najde nadšený návštěvník, jenž zná někoho z výše uvedených, budeme rádi za zprostředkování kontaktu.

3D Ferraty

Mapujeme via ferraty České republiky

Napište nám

3dferraty@gmail.com
messenger: 3Dferraty.cz

Kde nás najdete